Czyszczenie i polerowanie

Dlaczego musisz robić czyszczenie i polerowanie?

Zęby są wystawione na szeroki zakres czynników takich jak żywność, herbata, kawa i tytoń, które powodują plamy i przebarwienia. W poważniejszych przypadkach kamień nazębny powstanie na zębach, co może powodować choroby i infekcje dziąseł; ostatecznie powodując utratę zębów. Czyszczenie i polerowanie przywraca zębom ich naturalny kolor i usuwa powstały kamień nazębny; jak również pozwala dentystom na sprawdzenie chorób jamy ustnej jak ubytki i próchnica.

Jak dentysta wykonuje czyszczenie i polerowanie?

Twój dentysta będzie używać specjalistycznych narzędzi do czyszczenia, aby delikatnie usunąć osady płytki nazębnej i kamienia. Odbywa się to poprzez wibracje, które rozluźniają stwardniały kamień nazębny przyklejony do zębów, bez ryzyka uszkodzenia. Polerowanie jest wykonywane po zakończeniu czyszczenia, w celu usunięcia plam i uczynieniu Twoich zębów gładkimi i błyszczącymi. Służą do tego miękkie gumki, wypełnione pastą Prophylaxis (podobne do pasty do zębów).

Czy czyszczenie i polerowanie boli?

Czyszczenie i polerowanie nie boli; nasz zespół w Kincorth Dental jest bardzo uzdolniony i doświadczony w tym procesie.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą. Porozmawiaj z dentystą

Leczenie Przyzębia I

Najpierw należy usunąć płytkę i kamień. Głębokości kieszeni może być zmierzona za pomocą specjalnego czujnika. Czujnik łatwo wsuwa się do kieszeni. Wypełnianie kieszeni przez Dentomycin zabija bakterie. Czyste kieszenie zaczynają się leczyć. Głębokość kieszeni jest wymiernie zmniejszona.

Kolejne Filmy

Leczenie Przyzębia II

Przygotowanie korzenia

Zlekceważony kamień i płytka narastają powyżej I poniżej linii dziąseł. Najpierw mierzy się głębokość kieszeni. Kamień nazębny i płytka mogą być łatwo usunięte powyżej dziąsła. Poniżej linii dziąsła trwa dłużej. Jest niezbędne, aby CAŁA płytka została usunięta, aby zachęcić dziąsło do ponownego przymocowania zębów. Głębokość kieszeni będzie zmniejszać się z czasem.

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy