Leczenie kanałowe

Gdy ząb ma mocną próchnicę lub jest zakażony, leczenie kanałowe może być zalecane, aby naprawić i uratować zęba, usunąć ropnie i ryzyko poważnych infekcji. Procedura leczenia kanałowego obejmuje usunięcie nerwu i miazgi zęba, wcześniej ząb czyści się i szczelnie zamyka.

W Kincorth Dental Practice zapewniamy, że materiały i techniki, które oferujemy naszym pacjentom, dają natychmiastowe pozytywne rezultaty i ulgę od bólu od pierwszego spotkania na leczenie kanałowe. Będziemy czyścić obszar zakażenia tak, aby ząb mógł być ponownie wykorzystany, tak jak wcześniej, bez bólu i innych objawów.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą.
Porozmawiaj z dentystą

Leczenie korzenia

Wypełnione lub uszkodzone próchnicą zęby z ropniem. Wypełnienie usuwa się, aby uzyskać dostęp do wnęki. Kanały korzeniowe są rozwiercane, aby usunąć nerwy zębów. Gutaperka są wstawiane do wypełnienia korzenia. Są one następnie odcinane, szczelnie zamykane i ząb jest wypełniony. Ropień zostaje zmniejszony. Później może być konieczna koronka.

Leczenie korzenia (Multi)

Leczenie korzenia na tylnych zębach może być bardziej skomplikowane, ponieważ mają wiele korzeni. Kanały korzeniowe są odkrywane. Wszystkie korzenie trzeba następnie wydobyć, aby upewnić się, że cały nerw zęba zostanie usunięty. Następnie wnęka wypełniona zostaje gutaperką i ząb jest wypełniony.

Pro Taper

Zobacz poniższe wideo na temat Leczenia Kanałowego Pro Taper

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy