Licówki porcelanowe

Licówka to cienka warstwa porcelany (lub podobnego materiału), która jest wykonana tak, aby nachodzić na przednią powierzchnię zęba, aby poprawić jej kolor, kształt i pozycję. Dokładny odcień porcelany może zostać wybrany, aby zapewnić odpowiedni kolor dla przebarwionego zęba lub do rozjaśnienia zębów przednich. Jeśli ząb jest ukruszony, licówka może dać mu ponownie wygląd solidnego zęba; porcelana obejmuje cały przód zęba z grubszym przekrojem zastępującym złamaną część. Licówki mogą być również wykorzystywane do zamknięcia małych ubytków, kiedy ortodoncja (wzmocnienia) nie są odpowiednie, lub jeżeli jeden ząb jest nieco wysunięty z pozycji, licówka może być czasami dopasowana w celu dostosowania go do innych.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą. Porozmawiaj z dentystą

Zobacz nasze wideo – Porcelanowe Licówki

Przebarwone, rozdrobnione lub pęknięte zęby mogą korzystać z licówki. Cienka warstwa na powierzchni zęba jest usuwana. Licówka jest dopasowana idealnie, chroniąc ząb od spodu.

Licówki na diastemy

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy