Ortodoncja

Aparaty ortodontyczne są oferowane jako sposób prostowania zębów, powszechnie dla małych dzieci w wieku od 7-14 lat. Druty metalowe są połączone z przednimi powierzchniami zębów, w miarę upływu czasu stopniowo dokręcone, powodując lekki nacisk na zęby i zachęcanie ich do dopasowania się do prostej pozycji.

Czas, kiedy klamry mają być założone na miejsce zależy od tego, jak bardzo potrzebne jest prostowanie zębów; nasz zespół będzie omawiał to w całości po pierwszym badaniu.

Jak klamry aparatu są dopasowywane?

Pierwsza konsultacja będzie obejmować ocenienie niezbędnego ruchu zęba, przy użyciu promieni rentgenowskich, formy oraz odcisku zębów.

Procedura montażu aparatu odbędzie się w następujący sposób;

  • Stosuje się środek do usztywnienia zęba, tak aby pomóc w umocowaniu aparatu do powierzchni zęba.
  • Klamra jest nanoszona na zęba, z zastosowaniem cementu dentystycznego, który jest następnie utwardzany.
  • Drut jest gwintowany między klamrami i dołączony z kolorowymi elastycznymi lub metalowymi opaskami, w celu zamknięcia otworów, przesunięcia linii środkowej lub pociągnięcia zębów lub szczęki mocno w pożądanym kierunku.

Po dopasowaniu klamry można czuć się nieswojo i lekko obolało po pierwszym zabiegu; jest to powszechne i dyskomfort znikną w ciągu 1-2 tygodni. Niektóre dolegliwości mogą być również odczuwane, gdy dokonano korekty zacisków klamry; jednak nasz doświadczony zespół dentystyczny będzie miał na celu łatwe umieszczenie klamry i możemy zapewnić, że ostateczne wyniki będą warte!

Jak dbać o zęby po usunięciu klamer?

Trzeba będzie nosić podtrzymywacz po usunięciu klamer w celu zapewnienia, że zęby zostaną w nowej, wyprostowanej pozycji. Ten czas pozwala kościom i dziąsłom na stabilizację wokół zębów.

Jak długo trzeba będzie nosić uchwyty zależy indywidualnie od każdego pacjenta; Jednakże, w odróżnieniu od aparatu, mogą być wkładane i wyjmowane z ust w razie potrzeb.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą.
Porozmawiaj z dentystą

Zobacz nasz film – Ortodoncja

Białe klamry

Zobacz nasz film – Ortodoncja

Zdejmowanie szkliwa

Zobacz nasz film – Ortodoncja

Dobra higiena jamy ustnej jest niezbędna podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Słaba kontrola płytki nazębnej może prowadzić do próchnicy i trwałego uszkodzenia powierzchni zębów. Codzienne stosowanie wewnętrznych szczoteczek w i wokół urządzenia spowoduje usunięcie płytki nazębnej z obszarów normalnie niedostępnych przez regularne szczotkowanie zębów.

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy