Wkładki – Nakładki

Wkładki i Nakładki Dentystyczne to alternatywne rozwiązania wypełniania ubytków w zębie;

  • Wkładka jest wypełnieniem stosującym stałą substancję, które jest zamocowane do ubytku w zębie i mocowane w miejscu.
  • Nakładka jest tym samym co wkładka, poza tym, że obejmuje zastąpienie guzka i nadaje się do większych ubytków; jest to podobne do koronki, która całkowicie zakrywa wszystkie powierzchnie zęba.

Są one silniejsze niż tradycyjne wypełnienia i mogą być także alternatywą dla koronek. Istnieje również więcej kolorów dostępnych z wkładek i nakładek, dzięki czemu łatwiej dopasować dokładnie do koloru Twoich zębów. Zarówno wkładki, jak i nakładki są dostępne z różnych materiałów takich jak porcelana, złoto lub kompozytowe i mogą znacznie zwiększyć siłę Twojego zęba. Wkładki i nakładki na ogół wymagają dwóch procedur; Najpierw dentysta usunie zepsutą powierzchnię zęba i zrobi odcisk. Po zakończeniu, wkładka lub nakładka zostaną dopasowane i sklejone z zębem. W Kincorth Dental zapewniamy, że wszystkie nasze procedury dotyczące wkładek i nakładek są wykonywane z najwyższą starannością i uwagą, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty dla wszystkich naszych pacjentów.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą. Porozmawiaj z dentystą

Wkładki - Nakładki

Złamany lub zepsuty ząb jest przygotowywany. Wkładka jest wykonana i zamocowana do zęba. Dostępne są białe lub złote wkładki.

Nakładki

Specjalny kształt nakładki dla ochrony zębów przed uszkodzeniem, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej powierzchni zęba.

Pełna nakładka

W zależności od stopnia wymaganej naprawy, czasem pełna powierzchnia górna zębów zostaje usunięta. Pełna nakładka jest następnie produkowana do zastąpienia części gryzącej.

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy