Zapobieganie

Regularne wizyty u dentysty są bardzo ważne w celu zachowania zdrowych dziąseł. W Kincorth Dental Practice możemy zidentyfikować wszelkie problemy zanim staną się poważne, co pozwoli Ci na bezwzględne wyleczenie. Zalecamy naszym pacjentom regularną ochronę zębów poprzez szczotkowanie co najmniej dwa razy dziennie, jak również nitkowanie zębów raz dziennie w celu utrzymania zdrowych dziąseł. Jeśli jesteś zagrożony chorobą dziąseł, to dobrze jest również używać płynów do płukania dziąseł w codziennej higienie zębów. Pacjenci z wrażliwymi zebami powinni używać szczoteczek z łagodnym włosiem aby redukować poziom tarcia.

Jak sprawdzić czy mam chorobę dziąseł?

Jeśli wyczuwasz jeden lub więcej poniższych symptomów, sugerujemy wizytę kontrolną u dentysty tak szybko jak to możliwe;

  • Krwawienie z dziąseł przy myciu I szczotkowaniu
  • Spuchnięte dziąsła, bolące przy dotyku
  • Poluzowane zeby
  • Wyraźnie cofnięta linia dziąseł
  • Stale nieprzyjemny oddech

Martwisz się o stan swoich dziąseł? Umów wizytę już dziś!

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą. Porozmawiaj z dentystą

Szczoteczka elektryczna

Na tym filmie pokazano jak prawidłowo myć zeby używając szczoteczki elektrycznej.

Szczotkowanie szczelin

Choroby przyzębia powodują kieszenie wokół szyjek zębów. Pozostawione bakterie płytki nazębnej rozwijająsię w tych kieszeniach powodując pogłębienie kieszeni. Zwykła szczoteczka nie jest w stanie uzyskać dostępu do tych kieszeni. Szczotka TePe Interspace może uzyskać dostęp do tych kieszeni i powstrzymać bakterie. Regularne stosowanie zniechęci bakterie chorobotwórcze do gromadzenia się.

Szczoteczka elektryczna

Ustaw włosie pod kątem 45 º do linii dziąseł. Nie ma potrzeby szorowania – trzymaj szczoteczkę w tej pozycji i po paru sekundach zabierz włosie od dziąseł. Powtarzaj wokół wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni wszystkich zębów. Efektywne szczególnie dla wewnętrznej części. Cały proces powinien zająć około 2 minuty.

Ręczne szczotkowanie

Używaj niewielkich ruchów okrężnych ze szczoteczką ułożoną pod kątem 45 stopni do zębów. Poruszaj systematycznie wokół jamy ustnej. Pamiętaj, aby oczyścić wewnętrzne powierzchnie i odpowiadające za gryzienie. Nie zapomnij o zębach przednich i tylnych.

Nitkowanie

Szczątki gromadzą się między zębami. Jeśli nie zostaną usunięte, bakterie rozwijają się i tworzą płytkę nazębną. Używaj nici ruchem posuwisto-zwrotnym i pionowym aż usuniesz płytkę. Używaj nici delikatnie pod dziąsłami.

Szczotkowanie międzyzębowe

Szczoteczka międzyzębowa TePE używana jest do czyszczenia pomiędzy zębami. Obracanie szczotki pomaga uzyskać dostęp. Stosowana codziennie, usuwa płytkę nazębną i resztki żywności, tam gdzie nie dociera zwykła szczoteczk

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy