Elastyczne protezy częściowe Valplast

Valplast elastyczne protezy częściowe to ekscytująca nowość w dziedzinie protez. Jest to idealne dla tych pacjentów, którzy stracili kilka, ale nie wszystkie zęby i wymagają częściowej protezy.

Konwencjonalne protezy częściowe składają się z płyty akrylowej, która pasuje na podniebienie miękkiej części jamy ustnej, i ma zamontowaną pewną ilość fałszywych zębów. Metalowe zapinki pomagają zabezpieczyć go na miejscu.

Istnieją dwa typy protezy częściowej:

  • stały
  • ruchomy

Elastyczne protezy Valplast różnią się od nich tym, że płyta jest wykonana z elastycznego tworzywa sztucznego, które idealnie wpasowuje się w ustach i jest praktycznie niewidoczne. I nie wymaga żadnych metalowe zacisków, aby utrzymać na miejscu.

Ten rodzaj protezy jest bardzo lekki, wytrzymały i jest dostępny w zakresie 4 kolorów, które są zaprojektowane, aby dopasować Twoje własne tkanki dziąseł. To jest dobre dla alergików i dobrze komponuje się z naturalnym ruchem ust. Tak więc, nie martw się o poślizgu lub poruszaniu i drażnieniu ust!

Jeśli rozważałeś most stomatologiczny lub implanty stomatologiczne to możesz zauważyć, że ta elastyczna proteza może kosztować mniej niż połowę ich ceny. Koszt jest zawsze ważną częścią każdego leczenia stomatologicznego oraz fakt, że jest to tańsze może uczynić go bardziej atrakcyjnym.

Proteza Valplast kosztuje więcej niż tradycyjne protezy częściowe (w komplecie z metalowymi klipsami), ale może być bardzo szybko wyprodukowana i wkomponowana w ustach. Jest to estetyczny rodzaj protezy.

Elastyczne protezy częściowe Valplast zapewniają pacjentom wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych protez akrylowych, należą do nich:

  • Dostępne w 4 naturalnych kolorach, aby dopasować pacjentom zabarwienie dziąseł, łącząc się z otaczającą tkanką w jamie ustnej.
  • Wolne od nieestetycznych metalowych klamr.
  • Nie zawiera substancji chemicznych występujących w zwykłych protezach plastikowych i jest hipoalergiczne.
  • Wygląda bardzo naturalnie i ma być praktycznie niewidoczny w ustach.

Elastyczność Valplast zapewnia bardziej komfortowe, lekkie i mocniejsze protezy częściowe * Częściowe protezy Valplast kosztują mniej niż implanty i mosty stomatologiczne i nie wymagają operacji lub procedur inwazyjnych.

Pacjenci z ogólnie zdrowymi ustami mogą oczekiwać wiele lat użytkowania protez częściowych Valplast, w wielu przypadkach do ponad 15 lat bez modyfikacji.

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy od pacjentów stomatologicznych na temat elastycznych protez Valplast

Pyt. Czy mogę mieć elastyczne protezy Valplast w ramach leczenia NHS?
Trzeba będzie skonsultować się z dentystą, ale zazwyczaj są one dostępne tylko jako prywatne leczenie.

Pyt. Miałem reakcje alergiczne na protezy wykonane z akrylu i metalu; Mogę użyć elastyczne protezy Valplast?
Valplast ma małą szybkość reakcji w stosunku do protezy, które są wykonane z akrylu i metalu, ponieważ jest to termoplastyczny nylon który nie zawiera monomeru akrylowego i jest całkowicie wolny od metalowego środka barwiącego, co jest doskonałe dla pacjentów, którzy cierpią na reakcje alergiczne spowodowane akrylem i metalem.

Pyt. Czy mogę mieć dodatkowe zęby dodane do mojej elastycznej protezy Valplast w ostatnim dniu?
W większości przypadków tak. Twój dentysta będzie musiał wysłać elastyczną protezę Valplast do certyfikowanego laboratorium Valplast w celu dodania zębów. Może to potrwać 3 – 5 dni robocze, więc w tym czasie musisz się obejść bez protezy.

Pyt.: Jaki jest koszt elastycznej protezy Valplast?
W celu ustalenia kosztów elastycznej protezy Valplast musisz odwiedzić swojego dentystę, który może doradzić, czy elastyczna proteza Valplast jest odpowiednia dla Ciebie i określi koszty. Zazwyczaj koszt elastycznej protezy jest określona przez ilość wymaganych zębów. Ponadto mogą one być nieco droższe niż standardowy koszt protezy akrylowej. W Kincorth Dental Practice nasze elastyczne protezy kosztują zazwyczaj około £400.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą.

Porozmawiaj z dentystą

Zobacz nasz film – Elastyczne Protezy

Protezy akrylowe często wymagają metalowe zaczepów do zabezpieczenia.
Te klamry, w zależności od ich położenia, mogą być nieestetyczne.
Również sztywność akrylu powoduje podatność na pęknięcia.
Nowe elastyczne protezy pomagają radzić sobie z tymi kwestiami.

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy