Uszczelniacze bruzd

Uszczelniacze bruzd to powłoki z tworzyw sztucznych, które są pomalowane na rowkach zębów tylnych. Powłoki te tworzą warstwę ochronną, która zapobiega zakleszczeniu żywności bakterii w tych rowkach, co powoduje próchnicę zębów.

Uszczelniacze bruzd działają na ogół przez wiele lat; jednak zaleca się organizować regularne wizyty u stomatologa, aby upewnić się, że uszczelka pozostaje stabilna i nie zużywa się w czasie. W niektórych przypadkach, uszczelka może wymagać dodania lub zastąpienia, aby uniknąć rozpoczęcia próchnicy pod nią.

Na czym polega procedura?

Uszczelnianie bruzd jest zwykle szybkie i łatwe, wymagające jedynie kilka minut na ząb. Zęby są dokładnie czyszczone, szykowane za pomocą specjalnego roztworu i suszone. Uszczelniacz jest następnie nakładany i mocowany – zazwyczaj za pomocą niebieskiego światła.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą.
Porozmawiaj z dentystą

Zobacz nasz film – Uszczelnianie bruzd

Drobne pęknięcia rosną w tylnych zębach. Cząstki żywności często stają się zakleszczone. Uszczelniacz jest podawany w postaci kropelek. Uszczelniacz utwardza się za pomocą jasnego światła, co chroni przed próchnicą.

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy