Koronki

Koronka dentystyczna, znana również jako “cap” to pokrycie, które jest umieszczone nad uszkodzonym zębem w celu przywrócenia kształtu, wielkości i wytrzymałości lub w celu poprawy wyglądu. Są one w kształcie zęba, i mogą być wykonane z metalu i / lub porcelany ceramicznej.

Kiedy koronki są wymagane?

Koronka jest zalecana jeżeli większość powierzchni zęba została uszkodzona, ale korzeń zęba jest zdrowy. Koronka byłaby odpowiednia w następujących okolicznościach;

  1. Ząb został starty zbyt mocno jak na proste leczenie: Z powodu ogólnego użytku przez całe życie, zgrzytania zębami podczas snu, lub rozpuszczanie szkliwa poprzez jedzenie kwaśnych pokarmów.
  2. Powierzchnia próchnica jest zbyt duża, aby naprawić ją materiałem dentystycznym: Jeśli obszar próchnicy staje się zbyt duży, to nie będzie na tyle dużo zdrowej struktury zęba, aby to wypełnić. Koronka dentystyczna jest alternatywnym rozwiązaniem do pokrycia zniekształconego lub przebarwionego zęba.
  3. Aby wesprzeć osłabione zęby: Osłabione zęby są narażone na ryzyko złamań, jednak koronki dentystyczne mogą zapobiegać występowaniu złamań.
  4. Do wsparcia mostku stomatologicznego: mostek dentystyczny posiada sztuczny ząb w miejscu brakującego zęba, i dołącza do dwóch sąsiednich zębów naturalnych. Naturalne zęby po każdej stronie otrzymują koronki i sztuczny ząb jest przyłączony do nich, aby trzymać go w miejscu.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą.

Porozmawiaj z dentystą

Zobacz nasz Film Koronki

Metalowa koronka, pokryta porcelaną, jest uważana przez wielu za tradycyjną. Ale w pewnym świetle, może to uczynić ząb nudnym i bez życia. Alternatywą jest koronka wykonana z solidnej porcelany. To daje bardziej naturalny wygląd zęba.

Koronka przednia

Ząb jest przygotowany i odcisk gotowy .Koronka jest wykonana z odcisku i przystosowana do zęba. 

Koronka Klejona

Uszkodzony ząb jest przygotowany. Wykonywana jest koronka z metalową podstawą i powłoką porcelany. Koronka jest zamocowana na swoim miejscu. W pewnym oświetleniu, metalowa podstawa może być czasami widoczna.

Koronka tylna

Ząb jest przygotowany. Koronka wykonana i zamocowana do zęba. 

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy