Uśmiech dziecka (Childsmile)

“Uśmiech Dziecka” to krajowy program mający na celu poprawę zdrowia jamy ustnej dzieci w Szkocji i zmniejszenie nierówności w dziedzinie zdrowia stomatologicznego i dostępu do usług dentystycznych. Pełne informacje dostępne są w www.child-smile.org.uk. Od 6 miesiaca zycia dziecka ustalamy terminy regularnych wizyt. “Uśmiech dziecka” wprowadza się do rodziny poprzez pielęgniarki zdrowia publicznego lub wizytatora zdrowia, który skieruje Cię prosto do gabinetu stomatologicznego “Childsmile”. Możesz też zaangażować się, bezpośrednio kontaktując się z nami. W Kincorth Dental Practice możemy dostosować program Childsmilecare do indywidualnych potrzeb. Każdy program będzie zawierał:

  • Porady zdrowotne nt. ust (np. na odstawienie od piersi, zdrowej diety, ząbkowania i szczotkowania zębów wg instrukcji)
  • Roczne przeglądy stomatologiczne i leczenie, jeżeli jest to wymagane
  • Dwa razy w roku aplikacja fluorku od drugiego roku życia

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu Childsmile uprzejmie prosimy o kontakt z nami.

Umówienie spotkania

Aby umówić się na wizytę lub jeśli masz jakieś pytania I chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszą obsługą.

Porozmawiaj z dentystą

Zobacz nasz film Childsmile

Fluorowanie:

Szczotkowanie dzieci

Pomoc dzieciom w nauczeniu się prawidłowego szczotkowania jest oczywiście ważna. Przede wszystkim powinna zostać wybrana właściwa pasta do zębów z odpowiednią zawartością fluoru. Należy stosować ilość pasty “wielkości grochu” i należy pomóc dziecku kierować szczoteczkę wokół powierzchni zębów. Szczotkowanie z dzieckiem, zapewni, że poświęci temu odpowiedni czas.

Technika dla dzieci

Dobra technika szczotkowania powinna trwać 2 minuty, dzieląc usta na 6 sekcji i zajmować 20 sekund na każdą sekcję. Start z zewnętrznej powierzchni dolnej szczęki, innej niż wewnętrzna i następnie powtarzać z gryzącymi częściami górnej szczęki. Małe okrężne ruchy w pobliżu linii dziąseł są najbardziej skuteczne.

“Każdy szczyt górski jest w zasięgu, jeśli tylko kontynuujesz wspinaczkę.”

— Richard James Molloy